2020/6/23 Visit USA volební setkání

Členové VisitUSA Committee zvolili nové představenstvo. Prezidentem VisitUSA Committee se stal Viktor Dvořák z firmy Dvořák Rent a Car s.r.o., viceprezidenty Michal Kužel z America Tours v.o.s. a Radek Adamec za CK ESO Travel a.s.

Typ akce: Pouze pro členy.

2020/2/13-16 Veletrh Holiday World

Obchodní oddělení Velvyslanectví USA a řada členů Visit USA Committee se zúčastnilo veletrhu Holiday World, který se konal 13. – 16.února 2020 na výstavišti v Praze Letňanech. https://holidayworld.cz Podívejte se na video z veletrhu https://www.youtube.com/watch?v=7PnZmhMMVlk

Typ akce: Akce pro veřejnost.

2019/11/11-19 Roadshow Letiště Praha

Visit USA Committee a obchodní oddělení Velvyslanectví USA se ve dnech 11. až 19. listopadu 2019 zúčastnily tradiční Svatomartinské roadshow Letiště Praha v šesti městech České republiky – Ostravě, Olomouci, Zlíně, Brně, Plzni a Praze. Roadshow, která v letošní roce oslavila deset let své existence, se zaměřila na cestování z pražského letiště do Spojených států amerických. Hlavními hosty roadshow byli zástupci cestovních kanceláří a agentur, které zájezdy a letenky prodávají. Letiště Praha představilo nové služby pro cestující, ale i novinky v síti destinací. Hovořilo se také o připravovaných projektech a plánech na rozvoj letiště v následujících letech. Všechny americké letecké společnosti, které provozují pravidelné lety z Prahy, tedy American Airlines, Delta Airlines a United Airlines, sdílely novinky o svých přímých sezonních letech z Letiště Václava Havla Praha do New Yorku (na letiště JFK i Newark v New Jersey), Filadelfie a Chicaga, které bude spuštěné od května 2020. Obchodní oddělení Velvyslanectví USA informovalo účastníky o počtu Čechů cestujících do USA, podmínkách pro získání víza/ESTA a roli organizace BrandUSA, která podporuje rozvoj cestovního ruchu. Zástupce VisitUSA Committee Česká republika přestavil své aktivity, které se soustředí na podporu turismu do výjezdového turismu do Spojených států, ale i samotné cestování po USA.

Typ akce: Akce pro zástupce cestovních kanceláří a odborníků v oboru. Účast na základě pozvání.

2019/10/4 Představení Filadelfie

Členové Visit USA Committee se zúčastnili recepce u příležitosti zahájení sezóny NHL v Praze zápasem Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. Akce se zaměřila na propagaci města Filadelfie. Akce se zúčastnili také čeští hokejisté – Josef Beránek, Martin Hosták a Jiří Látal, kteří v minulosti nosili i dres Philadelphia Flyers. Firma Aramark, se sídlem ve Filadelfii, dodala catering. Velvyslanec King vyzdvihl historický rámec Filadelfie „Filadelfie je kolébkou našeho národa. Filadelfská Síň nezávislosti má zároveň speciální význam i pro Čechy – v říjnu před 101 lety oznámil Tomáš Garigue Masaryk ze schodiště budovy vznik nového suveréního státu Československa.“ „Přestože je Filadelfie šestým největším městem USA, je jedním z měst, které se dají snadno projít,“  zmínila Kimberly Barrett, manažerka z Philadelphia Convention and Visitors Bureau. „Letiště ve Filadelfii má jedny z nejkratších odbavovacích imigračních procedur na východním pobřeží USA,“ řekla Kate Sullivan z letiště Filadelfia. Andrew Trull za American Ailines vyzdvihl fakt, že „let American Airlines mezi Prahou a Filadelfií je úspěšný a firma zvažuje rozšíření sezóny letu.“ A co ve Filadelfii zaujalo české hokejisty? Filadelfské panorama a Rockyho schodiště vedoucí do Filadelfského muzea umění – 72 schodů, po kterých ve fimu Rocky běžel Silvester Stallone. Navštivte Filadelfii a zkuste si vyběhnout schody jako Rocky!

Typ akce: Akce pro zástupce cestovních kanceláří, médií a odborníků v oboru. Účast na základě pozvání.