2023/1/23 Visit USA volební setkání

Členové VisitUSA Committee zvolili nové představenstvo. Prezidentem VisitUSA Committee se stal Viktor Dvořák z firmy Dvořák Rent a Car s.r.o., viceprezidenty Michal Kužel z America Tours v.o.s. a Radek Adamec za CK ESO Travel a.s.

Typ akce: Pouze pro členy.

2022/4/27 Velvyslanectví USA a VisitUSA Committee představili turistické destinace v USA

Zástupci Velvyslanectví USA v ČR dnes představili třináct turistických destinací ve Spojených státech a po takřka dvou letech omezení cestování v důsledku Covidu-19 oficiálně pozvali české turisty nazpět do USA. Na tradičním americkém brunchi, který pořádal chargé d’affaires Michael Dodman, americké letecké společnosti se svými evropskými partnery včetně Delta Airlines a Atlantic Joint Business (skupina British Airways a American Airlines & Iberia) představily svoji nabídku četných letových tras přes Atlantik.

„Vzhledem k tomu, že se nyní naše hranice otevřely pro evropské cestovatele, chtěli jsme upozornit na nesmírné množství rozmanitých možností, jak strávit dovolenou ve Spojených státech,“ řekl Dodman. „Máme velkou radost, že vás můžeme upozornit na 13 úžasných turistických destinací v USA. Nemůžeme se dočkat, až přivítáme české turisty na těchto mimořádných místech i jinde ve Spojených státech,“ doplnil Dodman.

V roce 2019, během poslední cestovatelské sezóny před vypuknutím koronavirové pandemie, navštívilo USA skoro 130 tisíc Čechů. Obchodní oddělení Velvyslanectví USA se spojilo s českou pobočkou VisitUSA a se svými globálními partnery včetně BrandUSA, aby upozornilo širokou škálu cestovatelských možností v USA – od národních parků, přes pulzující velkoměsta, až po písečné pláže, a ještě mnohem více.

Na Destination Showcase Brunch byly představeny tyto turistické cíle a zajímavosti:

1.            Colorado – https://www.colorado.com/

2.            Fairbanks, Alaska – https://www.explorefairbanks.com/

3.            Flagstaff, Arizona – https://www.flagstaffarizona.org/

4.            Lake Tahoe, California/Nevada – https://ltva.org/

5.            Louisville, Kentucky – https://www.gotolouisville.com/

6.            New Jersey – https://visitnj.org/

7.            North Carolina – https://www.visitnc.com/

8.            Orlando, Florida – https://www.visitorlando.com/

9.            Philadelphia, Pennsylvania – https://www.discoverphl.com/

10.          SeaWorld Parks & Entertainment – https://seaworldentertainment.com/

11.          St. Pete Clearwater, Florida – https://www.visitstpeteclearwater.com/

12.          Summit One Vanderbilt, New York – https://summitov.com/

13.          Tuolumne County, California – https://www.visittuolumne.com/

2020/6/23 Visit USA volební setkání

Členové VisitUSA Committee zvolili nové představenstvo. Prezidentem VisitUSA Committee se stal Viktor Dvořák z firmy Dvořák Rent a Car s.r.o., viceprezidenty Michal Kužel z America Tours v.o.s. a Radek Adamec za CK ESO Travel a.s.

Typ akce: Pouze pro členy.

2020/2/13-16 Veletrh Holiday World

Obchodní oddělení Velvyslanectví USA a řada členů Visit USA Committee se zúčastnilo veletrhu Holiday World, který se konal 13. – 16.února 2020 na výstavišti v Praze Letňanech. https://holidayworld.cz Podívejte se na video z veletrhu https://www.youtube.com/watch?v=7PnZmhMMVlk

Typ akce: Akce pro veřejnost.

2019/11/11-19 Roadshow Letiště Praha

Visit USA Committee a obchodní oddělení Velvyslanectví USA se ve dnech 11. až 19. listopadu 2019 zúčastnily tradiční Svatomartinské roadshow Letiště Praha v šesti městech České republiky – Ostravě, Olomouci, Zlíně, Brně, Plzni a Praze. Roadshow, která v letošní roce oslavila deset let své existence, se zaměřila na cestování z pražského letiště do Spojených států amerických. Hlavními hosty roadshow byli zástupci cestovních kanceláří a agentur, které zájezdy a letenky prodávají. Letiště Praha představilo nové služby pro cestující, ale i novinky v síti destinací. Hovořilo se také o připravovaných projektech a plánech na rozvoj letiště v následujících letech. Všechny americké letecké společnosti, které provozují pravidelné lety z Prahy, tedy American Airlines, Delta Airlines a United Airlines, sdílely novinky o svých přímých sezonních letech z Letiště Václava Havla Praha do New Yorku (na letiště JFK i Newark v New Jersey), Filadelfie a Chicaga, které bude spuštěné od května 2020. Obchodní oddělení Velvyslanectví USA informovalo účastníky o počtu Čechů cestujících do USA, podmínkách pro získání víza/ESTA a roli organizace BrandUSA, která podporuje rozvoj cestovního ruchu. Zástupce VisitUSA Committee Česká republika přestavil své aktivity, které se soustředí na podporu turismu do výjezdového turismu do Spojených států, ale i samotné cestování po USA.

Typ akce: Akce pro zástupce cestovních kanceláří a odborníků v oboru. Účast na základě pozvání.

2019/10/4 Představení Filadelfie

Členové Visit USA Committee se zúčastnili recepce u příležitosti zahájení sezóny NHL v Praze zápasem Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks. Akce se zaměřila na propagaci města Filadelfie. Akce se zúčastnili také čeští hokejisté – Josef Beránek, Martin Hosták a Jiří Látal, kteří v minulosti nosili i dres Philadelphia Flyers. Firma Aramark, se sídlem ve Filadelfii, dodala catering. Velvyslanec King vyzdvihl historický rámec Filadelfie „Filadelfie je kolébkou našeho národa. Filadelfská Síň nezávislosti má zároveň speciální význam i pro Čechy – v říjnu před 101 lety oznámil Tomáš Garigue Masaryk ze schodiště budovy vznik nového suveréního státu Československa.“ „Přestože je Filadelfie šestým největším městem USA, je jedním z měst, které se dají snadno projít,“  zmínila Kimberly Barrett, manažerka z Philadelphia Convention and Visitors Bureau. „Letiště ve Filadelfii má jedny z nejkratších odbavovacích imigračních procedur na východním pobřeží USA,“ řekla Kate Sullivan z letiště Filadelfia. Andrew Trull za American Ailines vyzdvihl fakt, že „let American Airlines mezi Prahou a Filadelfií je úspěšný a firma zvažuje rozšíření sezóny letu.“ A co ve Filadelfii zaujalo české hokejisty? Filadelfské panorama a Rockyho schodiště vedoucí do Filadelfského muzea umění – 72 schodů, po kterých ve fimu Rocky běžel Silvester Stallone. Navštivte Filadelfii a zkuste si vyběhnout schody jako Rocky!

Typ akce: Akce pro zástupce cestovních kanceláří, médií a odborníků v oboru. Účast na základě pozvání.